• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თაღლითობის ბრალდებით თბილისში ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, საქართველოს ორი მოქალაქე - 1985 წელს დაბადებული ვ.მ. და 1985 წელს დაბადებული ს.ჩ., მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ამერიკის შეერთებული შტატების ვიზის დამზადების სანაცვლოდ დიდი ოდენობით თანხის თაღლითურად დაუფლების ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულებმა წინასწარი შეთანხმებით, დიდი ოდენობით თანხის მიღების მიზნით, საქართველოს ერთ-ერთი მოქალაქე მოატყუეს, რომ ამერიკის შეერთებული შტატების ვიზის მიღებაში დაეხმარებოდნენ, რის სანაცვლოდაც მოსთხოვეს 17 000 აშშ დოლარი, საიდანაც 8 500 აშშ დოლარი წინასწარ, ნაწილ-ნაწილ თავიანთ ანგარიშზე ჩაარიცხვინეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained two persons for swindle
The officers of the Main Division for the Fight against Trafficking and Illegal Migration, as a result of operative and investigative activities detained two citizens – V.M. (DoB 1985) and S.Ch. (DoB 1985) on the basis of the court decision. The mentioned persons were detained in Tbilisi for issuing US visa in exchange for money in large amounts by swindling.
Investigation established that detainees, with an intent to receive money in large amounts, assured one of the Georgian citizens that would provide assistance in receiving US visa and in exchange for the proposed service, demanded 17 000 USD, part of which- 8500 USD was paid in advance and transacted on their account while the rest of the sum was supposed to be paid gradually.
Investigation is in progress on the fact of swindle, article 180, III part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.