• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თაღლითობის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს, კიბერდანაშაულთან ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, 2004 წელს დაბადებული წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი გ.კ. თაღლითობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული სოციალური ქსელი „ფეისბუქის“ პლატფორმაზე კონკრეტული მოქალაქეების სახელისა და გვარების, ასევე ფოტოსურათების გამოყენებით ყალბ გვერდებს ქმნიდა. აღნიშნული გვერდების გამოყენებით, სხვადასხვა პირს უკავშირდებოდა, ნდობის მოპოვების შემდეგ კი თანხის სესხებას სთხოვდა. ბრალდებული აღნიშნული დანაშაულებრივი სქემით რამდენიმე მოქალაქის თანხას მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მეორე და მესამე ნაწილებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person for fraud
The employees of the Main Division for Combating Organized Crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained G.K. on charges of fraud based on the judge's decision.
The investigation established that the accused person was creating fake pages on the "Facebook" platform using the names and last names of specific citizens, as well as their photos. By using the mentioned pages, he contacted various people, and after gaining their trust, asked to borrow money. The accused person unlawfully appropriated money of several citizens by using the mentioned criminal scheme.
The investigation is being conducted under Article 180, II and III parts of the Criminal Code of Georgia.