• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სვანეთში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და მესტიის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული კ.ჩ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 2 ივნისს მესტიის რაიონის სოფელ ლატალში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა 1989 წელს დაბადებულ ლ.ს.-ს, ხოლო 1987 წელს დაბადებული კ.თ. დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. კ.თ. საავადმყოფოში გადაიყვანეს, მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ინტენსიური საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, კ.ჩ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი ამოღებულია ნივთმტკიცებად.

• Ministry of Internal Affairs of Georgia solved the fact of premeditated murder i...
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department and Mestia Regional Division of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly conducted immediate operative-searching and investigative activities on the fact of premeditated murder detained K.Ch. (DoB: 1995). The crime committed by him envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that the detainee on June 2 of the current year in the village Latali, Mestia region, as a result of a conflict lethally injured with a cold arm L.S. (DoB: 1989), inflicted injuries to K.T. (DoB: 1987) and managed to escape from the scene. K. T. was taken to the hospital, his life is not in danger.
Law enforcers, as a result of intensive investigative activities detained K.Ch. in several hours after the incident. The crime weapon was seized as material evidence.