• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სხვადასხვა ტიპის უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი და დიდი...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სხვადასხვა ტიპის უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი და დიდი ოდენობით საბრძოლო მასალა ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1960 წელს დაბადებული პ.ს. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ კრწანისში დააკავეს და მისი პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოიღეს: მაკაროვის სისტემის პისტოლეტი, 9 ვაზნა და პნევმატური პისტოლეტი, ასევე, ფული - 11 200 დოლარი, 50 ევრო და 3 695 ლარი.
პოლიციამ სოფელ კრწანისში, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, საბრძოლო ხელყუმბარა და ამფეთქი ფალია ამოიღო. სამართალდამცველებმა თბილისში, პ.ს.-ის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს: "ტტ"-ს კონსტრუქციის 3 პისტოლეტი, მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, "კომპაქტის" და "არკუსის" მოდელების 2 პისტოლეტი, „გეკოს“ ტიპის 2 იარაღი, 4 სანადირო გლუვლულიანი თოფი და 3 შაშხანა, სასწავლო ხელყუმბარა და სხვადასხვა ტიპის იარაღისთვის განკუთვნილი 4182 საბრძოლო ვაზნა. ასევე, ნივთმტკიცებად ამოღებულია ფული - 36 700 დოლარი.
ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs seized various types of illegal firearms and a ...
The Ministry of Internal Affairs seized various types of illegal firearms and a large amount of ammunition
The officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities, arrested P.S. (DoB 1960) for illegal purchase, storage and carrying of firearms.
Law enforcers detained the accused person in the village of Krtsanisi, Gardabani Municipality and during his personal search seized the following firearms and ammunition as evidence: Makarov system pistol, 9 cartridges and a pneumatic pistol, as well as cash - 11,200 USD, 50 euros and 3,695 GEL.
As a result of the search activities of detainee’s house located in the village of Krtsanisi, police seized a grenade and an explosive device. During the search of P.S.'s apartment in Tbilisi, the law enforcers seized: 3 "TT" pistols, Makarov pistol, 2 handguns of "Compact" and "Arcus" models, 2 "Geko" type weapons, 4 hunting smoothbore rifles and 3 rifles, a training grenade and 4182 cartridges for various types of weapons as well as cash - 36,700 USD as evidence.
Investigation on the fact of illegal purchase, storage and carrying of firearms is underway under the Article 236 III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.