• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სიღნაღში ოჯახში ძალადობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის სიღნაღის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული გ.ხ. ოჯახში ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა წნორში, ურთიერთშელაპარაკებისას, მეუღლეს - 1986 წელს დაბადებულ ე.კ.-ს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა. დაზარალებული ამ დროისთვის ოჯახში ძალადობის მსხვერპლთა თავშესაფარში იმყოფება. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა გ.ხ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, წნორში დააკავეს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

• Case of domestic violence solved by MIA
The officers of Sighnaghi police division under Kakheti Police Department, as a result of operative-investigative activities detained G.Kh. (DoB 1990) for domestic violence.
Investigation established that during the conflict detainee verbally and physically assaulted his wife- E.K. (DoB 1986) at this moment she is placed in the shelter of victims of violence and her condition of health is stable.
Law enforcers managed to detain G.Hk. in Tsnori several hours later after the crime took place. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of domestic violence, article 126 (1) of the Criminal Code.