• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საქართველოს მოსახლეობას ოჯახში ძალადობისას პოლიციისა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საქართველოს მოსახლეობას ოჯახში ძალადობისას პოლიციისათვის შეტყობინების მექანიზმებსა და არსებულ სერვისებზე მოკლე ტექსტური შეტყობინებები გაუგზავნა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აგრძელებს ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ეფექტიან ბრძოლას და აღნიშნული დანაშაულის ჩამდენი პირების მიმართ მკაცრი პოლიტიკის გატარებას.
შექმნილი რეალობის გათვალისწინებით, განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია, საზოგადოების თითოეული წევრის აქტიური ჩართულობა დანაშაულის გამოვლენისა და პოლიციის დროული ინფორმირების პროცესში.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, ქალთა საინფორმაციო ცენტრთან თანამშრომლობით, ქართულ, აზერბაიჯანულ და სომხურ ენებზე ოჯახში ძალადობისას პოლიციისათვის შეტყობინების მექანიზმებსა და ფორმებზე საქართველოს მოსახლეობას მოკლე ტექსტური შეტყობინებები გაუგზავნა.
თუ ხართ ოჯახში ძალადობის მსხვერპლი ან გაქვთ ინფორმაცია ძალადობის შესახებ, დარეკეთ 112-ზე ან გამოიყენეთ 112-ის მობილური აპლიკაცია.
მობილური აპლიკაციის ინსტრუქცია შეგიძლიათ იხ: http://112.gov.ge/index.php?m=147.
პოლიცია დროის ნებისმერ მონაკვეთში მზად არის რომ დაგეხმაროს.
არ დამალო ძალადობა!
აღნიშნულის მიზანია, საზოგადოების ინფორმირება ქვეყანაში არსებული შეტყობინების მექანიზმების შესახებ და პოლიციისათვის დროულად მიმართვის უზრუნველყოფა.

• The Ministry of Internal Affairs sent text messages to the population of Georgia...
The Ministry of Internal Affairs sent text messages to the population of Georgia on existing services and mechanisms of reporting on domestic violence to the police
The Ministry of Internal Affairs continues effective fight against domestic violence and pursues a strict policy against such offenders.
Considering the recent situation, it is especially important to involve each member of the Georgian society in exposing crime and providing police with respective information on time.
Ministry of Internal Affairs, in coordination with Women’s Information Center has sent text messages to the population of Georgia on existing services and mechanisms of reporting on domestic violence to the police in Georgian, Azerbaijani and Armenian languages.
If you are a victim of the domestic violence or have the information on the supposed fact of domestic violence, dial emergency service number 112 or use the mobile application- 112.
Please view mobile application instructions on: http://112.gov.ge/index.php?m=147.
Police forces are ready for help in a round-the-clock regime.
Do not hide violence!!
Aim of the mentioned actin was to inform society on the existing services of the Ministry of Internal Affairs and mechanisms of reporting on domestic violence to the police.