• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ სამცხე-ჯავახეთში უკანონოდ მოჭრილი ხე-ტყე ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მიმდინარე წლის ნოემბერში, ხე-ბუჩქნარის უკანონოდ გაჩეხვის ფაქტზე 19 პირი გამოავლინეს, ხოლო ხე-ტყის პირველადი გადამამუშავებელი ობიექტის (სახერხი საამქროს) ტექნიკური რეგლამენტის მოთხოვნების დარღვევის ფაქტზე 4 პირი ამხილეს.
სამართალდამცველებმა, ბორჯომის, ადიგენის და ახალციხის რაიონებში, მხილებულების ავტომანქანებიდან, უკანონოდ მოპოვებული ხის მრგვალი მორები და სამასალე ფიცრები ამოიღეს. პოლიციამ გამოვლენილი 15 ავტომანქანა და არალიცენზირებული 4 სახერხი საამქრო დალუქა.

• Illegally cut wood seized by MIA
The officers of Samtskhe-Javakaheti Police Department along with Patrol Police Department, as a result of jointly held operative-investigative activities exposed 19 persons for illegal cutting of wood while 4 persons were revealed for violating technical rules for the operation of wood processing mills.
Law enforcers seized illegally cut wood from the vehicles stopped in Borjomi, Akhaltsikhe and Adigeni regions. Police locked down 4 wood processing mills and 15 vehicles used for transportation.
Investigation is in progress on the fact of illegal felling of trees and bushes, article 303, I part of the Criminal Code.