• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საგარეჯოში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებული...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, საგარეჯოში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნეს. 1982 წელს დაბადებული ო.ს. დაკავებულია ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების და ჯანმრთელობის დაზიანების ბრალდებით.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ყოფით თემაზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, თავის ნაცნობს - 1977 წელს დაბადებულ ზ.ქ.-ს პისტოლეტიდან გასროლით სხეულზე ჭრილობა მიაყენა და მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია კლინიკაში და შესაბამისი სამედიცინო მკურნალობა უტარდება.

• Ministry of Internal Affairs has solved the case of wounding in Sagarejo - 1 per...
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs have solved the case of wounding in Sagarejo as a result of immediate operative-investigative activities. O.S. (DoB 1982) was taken under arrest on charges of illegal purchase-keeping and carrying of firearms as well as for causing health damage.
The investigation established that the accused person, on the basis of the conflict shot and his acquaintance, Z.K. (DoB 1977), from the firearm and fled from the place of crime. The injured man was taken to the clinic and is currently receiving appropriate medical treatment.