• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის დარღვევის 106 ფაქტი გ...
ბოლო 24 საათის განმავლობაში, სამართალდამცველების მიერ განხორციელებული მონიტორინგის შედეგად, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის და ე.წ. კომენდანტის საათის შეზღუდვების დარღვევის 106 ახალი ფაქტი გამოვლინდა.
პოლიციამ, 22 აპრილის 21 საათიდან 23 აპრილის დილის 6 საათამდე, ე.წ. კომენდანტის საათის დარღვევის ფაქტზე, მთელი ქვეყნის მასშტაბით 54 მოქალაქე დააჯარიმა.
გარდა ამისა, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, საჯარო სივრცეში 3-ზე მეტი პირის შეკრების და 2-მეტრიანი სოციალური დისტანციის დაუცველობის გამო, სულ 2 მოქალაქე დააჯარიმეს.
სამართალდამცველებმა მგზავრთა გადაყვანისა და ავტომობილით გადაადგილების წესის დარღვევის ფაქტზე კიდევ 50 პირი დააჯარიმეს.

• Ministry of Internal Affairs exposed 106 facts of breaching state emergency regu...
As a result of strict monitoring activities carried out by the Ministry of Internal Affairs, 106 facts of breaching the state emergency regulations and curfew were exposed across the country within the last 24 hours.
Law enforcers fined 54 civilians during the nationwide curfew, between 09:00 pm of April 22 and 06:00 am of April 23 for breaching the curfew regulations.
In addition to the mentioned, only 2 civilians were fined for public gathering of more than 3 people and violation of the two-meter social distancing rule.