• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საჩხერეში პოლიციელზე თავდასხმის ბრალდებით ერთი პი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის საჩხერის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ბ.გ., პოლიციელზე თავდასხმის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 15 მაისს ბ.გ-მ ურთიერთშელაპარაკებისას, მის თანამშრომელს - 1987 წელს დაბადებულ ხ.ც.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მას გადაუდებელი სამედიცინო დახმარება გაეწია. ხ.ც.-ს ჯანმრთელობის მდგომარეობა დამაკმაყოფილებელია და მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
იმავე დღეს საგამოძიებო ღონისძიების მიმდინარეობისას, ბ.გ.-მ საჩხერის პოლიციის რაიონული სამმართველოს შენობაში, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა საჩხერის პოლიციის თანამშრომელს.
გამოძიება ბ.გ.-ს მიმართ სისხლის სამართლის კოდექსის 2 მუხლით - 353-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით და 19-108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც სამსახურებრივ საქმიანობასთან დაკავშირებით პოლიციელზე თავდასხმას და განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

• On person detained in Sachhkhere for the assault on policeman
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained B.G. (DoB 1991) for assault on policeman.
Investigation established that on May 15, B.G. on the basis of conflict inflicted multiple injuries with a cold steel to his colleague –Kh.Ts. (DoB 1987) and fled from the place of crime.
The wounded person was transferred to the hospital where he was rendered urgent medical aid. At this moment the victim’s health condition is stable with no threats to his life.
On the same day, during the investigative activities with regards to the upper mentioned case, detainee verbally and physically assaulted police officer at Sachkhere police division
Investigation against B.G. is in progress on the facts of assault on police and the attempted premeditated murder, article 353, part and article 19-108 envisaged by the Criminal Code of Georgia.