• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საბურთალოზე მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, 1993 წელს დაბადებული თ.გ. დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 3-დან 6 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 7 თებერვალს, თბილისში, ყაზბეგის გამზირზე, ბრალდებულმა, რომელიც სავარაუდოდ ნასვამ მდგომარეობაში იმყოფებოდა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე ცივი იარაღით 1993 წელს დაბადებული ხ. ჭ. დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სამართალდამცველებმა ბრალდებული დანაშაულის ჩადენიდან მეორე დღეს დააკავეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 117-ე მუხლის პირველი ნაწილით.

• Ministry of Internal Affairs solved the fact of wounding in Saburtalo
The officers of Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained T.G. (DoB: 1993) for causing intentional serious health injury. The crime committed by him envisages imprisonment from 3 to 6 years in length.
The investigation established that on February 7 of the current year, in A. Kazbegi Avenue, the offender, probably in a state of alcoholic intoxication, on the basis of a conflict wounded with a cold arm Kh. Tch. (DoB: 1993) and fled from the crime scene. The law enforcers managed to detain the offender the next day.
The investigation is in progress on the fact of intentional serious damage to health (article 117, I part of the Criminal Code of Georgia).