• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ რუსთავში „საქართველოს ბანკის“ ექსპრეს ფილიალზე ყაჩაღ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ რუსთავში „საქართველოს ბანკის“ ექსპრეს ფილიალზე ყაჩაღური თავდასხმის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს უბნის ინსპექტორების განყოფილების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1964 წელს დაბადებული დ.შ., ყაჩაღობის ბრალდებით, რუსთავში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 5-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დ.შ., რომელიც გადაჭრილი ორლულიანი თოფით იყო შეიარაღებული, რუსთავში, მეგობრობის გამზირზე მდებარე ,,საქართველოს ბანკის” ექსპრეს-ფილიალს ყაჩაღურად თავს დაესხა. იგი ბანკიდან ფულის გატაცებას აპირებდა, თუმცა განზრახვა სისრულეში ვერ მოიყვანა.
სამართალდამცველებმა, რომლებიც ,,საქართველოს ბანკის” ექსპრეს ფილიალის მიმდებარე ტერიტორიაზე სამსახურებრივ მოვალეობას ასრულებდნენ, თავდამსხმელი შემთხვევის ადგილზევე განაიარაღეს და დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - გადაჭრილი ორლულიანი თოფი, ნიღაბი და ხელთათმანები ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Ministry of Internal Affairs solved the fact of robbery on Express branch of Ban...
Ministry of Internal Affairs solved the fact of robbery on Express branch of Bank of Georgia in Rustavi
The officers of the District Inspectors Unit of Rustavi Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia as a result of immediately conducted operative-investigative activities detained in Rustavi D.Sh (DoB:1964) for robbery. The crime committed envisages imprisonment from 5 to 7 years in length.
The investigation established that G.K., armed with a cut double-barrelled gun, attacked the Express branch of the Bank of Georgia located in Megobroba Avenue in Rustavi. He intended to grab money from the bank, but he did not manage to fulfil the intention.
The law enforcers performing service duties in the vicinity of the Express branch of the Bank of Georgia managed to disarm the offender and detained him on the scene. The weapon of the crime - cut double-barrelled gun, mask and gloves were seized as material evidences.
The investigation is in progress on the fact of robbery (part I of the Article 179 of the Criminal Code of Georgia).