• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ქვემო ქართლში ერთ-ერთი მედიასაშუალების გადამღებ ჯგუ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ქვემო ქართლში ერთ-ერთი მედიასაშუალების გადამღებ ჯგუფზე თავდასხმის ფაქტზე გამოძიება დაიწყო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტმა წალკის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე (ძალადობის) და 154-ე (ჟურნალისტურ საქმიანობაში ხელის შეშლის) მუხლებით დაიწყო.
მიმდინარე წლის 30 ივნისს, წალკის მუნიციპალიტეტის სოფელ წინწყაროში ტელეკომპანია პირველის გადამღები ჯგუფს ფიზიკურად დაუპირისპირდა ადგილობრივი პირი, რომელმაც ჟურნალისტებს პროფესიულ საქმიანობაში შეუშალა ხელი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა მათ.
შეტყობინების მიღებისთანავე პოლიცია შემთხვევის ადგილზე გამოცხადდა და დაიწყო საგამოძიებო ღონისძიებები.
მომხდარ ფაქტზე გრძელდება საგამოძიებო ღონისძიებები დანაშაულის ჩამდენი პირის მიმართ შესაბამისი სამართლებრივი პასუხისმგებლობის დაკისრების მიზნით.

• Ministry of Internal Affairs launched investigation regarding the attack on one ...
Ministry of Internal Affairs launched investigation regarding the attack on one of the media outlets in Kvemo Kartli region
Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs has launched an investigation on the incident in one of the villages of Tsalka Municipality under Articles 126 (violence) and 154 ( Unlawful interference with the journalist’s professional activities) envisaged by the Criminal Code of Georgia.
On June 30 of the current year, in the village of Tsintskaro, Tsalka Municipality, the local resident physically confronted the camera crew of “TV Pirveli” TV company who interfered with the professional activities of journalists and physically assaulted them.