• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროსტიტუციის ხელშეწყობის და პროსტიტუციისთვის ადგილის...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პროსტიტუციის ხელშეწყობის და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ფაქტებზე 7 პირი დააკავა
სამართალდამცველებმა პროსტიტუციის ხელშეწყობისა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემის ბრალდებით, ტაილანდის 7 მოქალაქე დააკავეს და 10 ობიექტი დახურეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ ჩატარებული გამოძიებით, მათ შორის მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განხორციელებული ფარული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დადგინდა, რომ ბრალდებულები პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს სისტემატურად ხელს უწყობდნენ. კერძოდ, მათ თბილისში, ნიკოლაძის, ვაშლოვანის, კოსტავასა და ახვლედიანის ქუჩებზე მდებარე ობიექტებში ფართებს გარკვეული თანხის სანაცვლოდ გადასცემდნენ.
გამოძიებით, ასევე, დგინდება, რომ აღნიშნული ობიექტების ადმინისტრატორები პროსტიტუციაში ჩაბმულ ქალებს კლიენტების მოძიებაშიც ეხმარებოდნენ, სანაცვლოდ კი ისინი ბრალდებულებს სექსუალური მომსახურების გაწევის შედეგად მიღებული ანაზღაურებიდან გარკვეულ თანხას უხდიდნენ.
ირკვევა, რომ აღნიშნული ობიექტების ძირითად შემოსავალს პროსტიტუციის ხელშეწყობა წარმოადგენდა.
პოლიციამ კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 7 ადმინისტრატორი დააკავა და 10 ობიექტი დახურა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 254-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც პროსტიტუციის ხელშეწყობასა და პროსტიტუციისთვის ადგილის გადაცემას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs Detained 7 Individuals on Charges of Promoting and ...
Ministry of Internal Affairs Detained 7 Individuals on Charges of Promoting and Providing Space for Prostitution
Law enforcement officers have detained 7 Thai citizens and closed 10 facilities on charges of promoting and providing space for prostitution.
An investigation conducted by the officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, including undercover investigative actions based on the relevant court decision, revealed that the defendants systematically supported women involved in prostitution. In particular, they provided them with lodging in facilities located on Nikoladze, Vashlovani, Kostava and Akhvlediani streets in Tbilisi in exchange for a certain amount of cash.
The investigation also established that the administrators of the aforementioned venues assisted women involved in prostitution in finding clients, and in return, received certain amount of cash from them after providing sexual services.
It was established that the main income of the aforementioned establishments was the promotion of prostitution.
As a result of the complex operational measures and investigative actions, the police arrested 7 administrators and closed 10 facilities.
The investigation is underway under Article 254, I and II parts of the Criminal Code of Georgia, which refers to the promotion and providing lodging to prostitution.