• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პოლიციელზე თავდასხმისა და ნივთის დაზიანების ფაქტებზე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტისა და თბილისის პროკურატურის თანამშრომლებმა ერთობლივად გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2002 წელს დაბადებული, წარსულში პოლიციის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობისთვის სახდელდადებული, ასევე სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 120-ე და 11 პრიმა 187-ე მუხლებით ბრალდებულის სახით პასუხისგებაში მიცემული და ამჟამად განსასჯელი ლ.გ. პოლიციელზე თავდასხმისა და ცეცხლის წაკიდებით სხვისი ნივთის დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ლ.გ.-მ მიმდინარე წლის 7,8,9 მარტს, თბილისში, რუსთაველის გამზირზე გამართულ საპროტესტო აქციაზე პოლიციის თანამშრომლებს ესროლა ქვები და ე.წ. მოლოტოვის კოქტეილები, რის შედეგადაც დაზიანება მიიღეს სამართალდამცველებმა.
ასევე, ცეცხლი წაუკიდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს კუთვნილ ავტომობილს.
აღნიშნულ ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა და 187-ე მუხლებით მიმდინარეობს.
7,8,9 მარტს მიმდინარე საპროტესტო აქციების დროს მომხდარ ძალადობრივ ქმედებებზე შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება მაშინვე დაიწყო და გრძელდება შესაბამისი საგამოძიებო მოქმედებები ყველა იმ პირის დაკავების მიზნით, რომლებმაც განახორციელეს პოლიციელებზე თავდასხმა და სხვა სამართალდარღვევები.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person on the facts of attacking a p...
The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person on the facts of attacking a policeman and damaging an object
As a result of operational measures and investigative actions carried out jointly by the employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Tbilisi Prosecutor's Office- L.G. (DoB 2002) was detained who was sentenced before for disobedience to the legal request of the police, also prosecuted as a defendant under Articles 11 (1) -120 and 11 (1) - 187 under the Criminal Code of Georgia. The mentioned person is currently accused under the charges of assaulting a policeman and damaging other’s property by setting fire.
The investigation established that on March 7, 8, 9 of the current year, during the protest rally on Rustaveli Avenue in Tbilisi, L.G. threw stones at the police officers and the so-called Molotov Cocktails, as a result of which law enforcement officers were injured.
He also set fire to the vehicle belonging to the Ministry of Internal Affairs.
The investigation into the mentioned facts is being conducted under Articles 353 prima and 187 of the Criminal Code of Georgia.
The Ministry of Internal Affairs immediately launched an investigation into the violent actions that took place during the protests on March 7, 8, 9, and appropriate investigative actions are still in progress to arrest all those who attacked police officers and committed other violations.