• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პოლიციელზე თავდასხმის ბრალდებით იმერეთში 1 პირი დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ საყულიაში, ბრალდებულის სახით დაკავებულია 1992 წელს დაბადებული ი. მ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 29 მაისს, წყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სოფელ გუმათში, ,,ნამახვანჰესის“ მოწინააღმდეგეთა საპროტეტსტო აქციაზე, თავს დაესხა და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების პროცესში მყოფ პოლიციის თანამშრომელს.
ი.მ.-ს დაკავების დროს პოლიციის თანამშრომლებს წინააღმდეგობა გაუწიეს ადგილობრივმა მაცხოვრებლებმა, რის შემდეგაც პოლიციამ კანონმდებლობის შესაბამისად იძულების ღონისძიება გამოიყენა.

• Ministry of Internal Affairs detained 1 person in Imereti for assaulting a polic...
The officers of Detectives Division under Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs along with Special Tasks Department, as a result of jointly held operative and investigative activities detained I.M (DoB 1992) in Sakulia village, Tskaltubo municipality on the basis of the relevant court decision.
The investigation established that on May 29, of the current year, the accused person attacked and physically assaulted a police officer on duty during a protest rally against the construction of Namakhvani hydro power plant in the village of Gumati, Tskaltubo Municipality.
During the arrest of I.M., local residents offered resistance to the police officers after which the police used coercive measures in accordance with the law.