შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციაზე თავდასხმის ბრალდებით ერთი პირი - 2006 წელს დაბადებული ს.ჯ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, რომელიც დანით იყო შეიარაღებული, მიმდინარე წლის 30 ნოემბერს, რუსთაველის გამზირზე, აქციის მიმდინარეობისას, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელს ჯანმრთელობის დაზიანების მიზნით თავს დაესხა.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ს.ჯ. თბილისში დააკავეს.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში, მიმდინარე აქციების ფარგლებში, ძალადობრივი ჯგუფების მხრიდან ჩადენილ ყველა დანაშაულებრივ ქმედებაზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე და 353-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს, რომლის ფარგლებშიც ამ დროისთვის დაკავებულია 7 პირი. ასევე, 7 პირია დაკავებული სისხლის სამართლის კოდექსის 225-ე და 239-ე პრიმა მუხლებით, რაც ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებას, ხელმძღვანელობას ან მასში მონაწილეობასა და ძალადობრივი ქმედებისაკენ საჯაროდ მოწოდებას გულისხმობს. ხოლო, აფეთქების მომზადების ბრალდებით დაკავებულია 1 პირი.

• The Ministry of Internal Affairs arrested one person for attacking police office...
The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained one person - S.J. (DoB 2006), for attacking police officers.
The investigation established that the accused person, who was armed with a knife, attacked an employee of the Ministry of Internal Affairs on November 30 of the current year, during the rally, on Rustaveli Avenue, with an intent of wounding him.
As a result of the conducted investigative actions, law enforcement officers arrested S.J. in Tbilisi.
The incident is being investigated under the first part of Article 353 of the Criminal Code.
In the Ministry of Internal Affairs, within the framework of the current protests, all criminal acts committed by violent groups are being investigated under articles 187 and 353 (1) of the Criminal Code od Georgia, within the frames of which 7 persons have been arrested at the moment. Herewith, 7 persons are arrested under Articles 225 and 239 of the Criminal Code of Georgia, for organizing, leading or participating in group violence and publicly calling for violent actions, while another person is arrested for preparing an explosion.