• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ორი ნარკორეალიზატორი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული მ.ბ. და 1997 წელს დაბადებული ი.ბ. წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ნარკოტიკული საშუალების უკანონო გასაღების მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულები წარმოადგენდნენ ნარკორეალიზატორთა ორგანიზებულ ჯგუფს და ერთ-ერთი სოციალური აპლიკაციის მეშვეობით, ე.წ. დადების მეთოდით ახდენდნენ ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციას.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას, 11 შეკვრად დაფასოებული ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება ,,ალფა PVP" ამოიღეს. საგამოძიებო ექსპერიმენტის ფარგლებში კი ნივთმტკიცებად
ამოღებულია ბრალდებულების მიერ შემდგომი გასაღების მიზნით სხვადასხვა ადგილზე განთავსებული, 8 შეკვრად დაფასოებული ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება "ალფა PVP".
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ნარკოტიკული საშუალების უკანონო გასაღების მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის “ბ" ქვეპუნქტით და 19-260-ე მუხლის მე-5 ნაწილის " ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of the Main Division for the Fight against Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained M.B. (DoB 1996) and I.B. (DoB 1997) for the attempted selling drugs with a previous agreement, committed in group.
Investigation established that detainees belonged to the organized group of drug dealers and sold drugs through the social application by Means of the so called “placing method”.
As a result of the personal search, Law enforcers seized 11 packages of the new psychoactive substance “Alpha PVP”. Within the frames of the investigative experiment officers also seized 8 packages of new psychoactive substance “Alpha PVP” as evidence, placed at different locations for further realization.
Investigation is in progress on the fact of the attempted selling drugs with a previous agreement, committed in group, article 260, III part, sub-paragraph “B” and article 19-260, part V, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.