• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ორი ადამიანის განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული ი.კ. ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ყოფით თემაზე არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე, მეზობლად მცხოვრებ 1985 წელს დაბადებულ ბ.ბ. -ს და მის მეგობარს 1984 წელს დაბადებულ ნ.ა. -ს სანადირო თოფიდან რამდენიმე გასროლით ჭრილობები მიაყენა. მიყენებული დაზიანებების შედეგად ორივე მათგანი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
პოლიციამ ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ი.კ. ცხელ კვალზე დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the fact of premeditated murder of two p...
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative measures and investigative actions detained I.K. (DoB 1980) for premeditated murder of two persons committed under aggravating circumstances.
The investigation established that the accused person, on the basis of the conflict murdered B.B. (DoB 1985, living in the neighborhood, and his friend - N.A. (DoB 1984) with several shots made from a hunting rifle in one of the districts of Tbilisi. As a result of inflicted injuries, both of them died at the scene.
As a result of immediate investigative actions conducted by police, I.K. was arrested. Law enforcement officers seized the weapon of crime as evidence.
The investigation is being conducted under Article 109, subparagraph "L" of the Criminal Code of Georgia, which refers to the premeditated murder of two persons committed under aggravating circumstances.