• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ოჯახში ძალადობის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული დ.ი. და 1962 წელს დაბადებული ზ.ი. ოჯახში ძალადობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ 2006 წელს დაბადებულ ნ.ა.-ზე ბიძა და ბაბუა - დ.ი. და ზ.ი., გენდერული ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით, ფიზიკურად და ფსიქოლოგიურად სისტემატურად ძალადობდნენ.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილ ოჯახში ძალადობას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained 2 persons for domestic violence
The officers of Juveniles Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained D.I (DoB 1994) and Z.I. (DoB 1962) in Tbilisi for domestic violence.
Investigation established that N.A. (DoB 2006) was subject to physical and psychological violence on the basis of gender intolerance from the side of uncle and grandfather- D.I. and Z.I..
Investigation is in progress on the fact of violence against under aged person, crime envisaged under te article 1261 II part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.