• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული მუქარის ბრალდებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული მუქარის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დუშეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული მუქარის ბრალდებით, 1991 წელს დაბადებული გ.ბ. დუშეთში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.ბ.-მ ყოფილ მეუღლეს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა და სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 151-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებულ მუქარას გულისხმობს.

• One person detained by the Ministry of Internal Affairs for violence against fam...
One person detained by the Ministry of Internal Affairs for violence against family member and threat
He officers of Dusheti police division under Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained in Dusheti G.B. (DoB 1991) for threat against family member.
Investigation established that G.B. verbally assaulted his formed spouse and threatened with killing.
Investigation is in progress on the fact of threat against the family member, article 111 and article 151, II part, sub-paragraph “D” of the Criminal Code.