• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნივთის დაზიანების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ქურდობისთვის, ქურდობის მცდელობისთვის, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისთვის ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1997 წელს დაბადებული ა.მ. ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა , რომელიც ერთ-ერთი პოლიტიკური პარტიის წევრია, მიმდინარე წლის 29 ნოემბერს, რუსთაველის გამზირზე, აქციის მიმდინარეობისას, ცეცხლი წაუკიდა პარლამენტის შენობის ბოძზე დამონტაჟებულ საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ 112-ის ბალანსზე რიცხულ ვიდეოსამეთვალყურეო კამერების ელექტრო სადენებს და კვების ბლოკს, რითაც დაზიანდა და მწყობრიდან გამოვიდა აღნიშნული მოწყობილობა.

• Ministry of Internal Affairs Arrested 1 Person for Property Damage
As a result of operational-search measures and investigative actions, officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested previously convicted in past for theft, attempted theft and illegal purchase-storage of drugs and currently on probation - A.M. (DoB 1997) for damaging property by setting fire.
The investigation established that on November 29 of the current year, during a rally on Rustaveli Avenue, the accused person, who is a member of one of the political parties, set fire to the electrical wires and power supply unit of the video surveillance cameras owned by Public Safety Command Center 112 installed on the pole of the Parliament building, thereby damaging and disabling the mentioned device.
As a result of the investigative actions carried out by law enforcement officers, A.M. was arrested as an accused person.
The investigation into the fact is in progress under Article 187, II part of the Criminal Code of Georgia.