• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოტიკების ინტერნეტით რეალიზაციის მცდელობის ბრალდე...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოტიკების ინტერნეტით რეალიზაციის მცდელობის ბრალდებით ბათუმში ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის უბნის ინსპექტორების და დეტექტივების სამმართველოების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი, 1986 წელს დაბადებული კ.ჟ. ბათუმში დააკავეს.
მას ბრალი განსაკუთრებით დიდი და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღების მცდელობაში ედება.
სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული კომპლექსური საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავებული ჩართული იყო ნარკოტიკების ინტერნეტით რეალიზაციის სქემაში. კერძოდ, კ.ჟ. ბათუმში, სხვადასხვა ადგილზე, სპეციალურად შერჩეულ სამალავებში ათავსებდა ნარკოტიკულ საშუალებებს და აღნიშნული სამალავების მისამართებს დისტანციურად ატყობინებდა პირს, ვინც შემდეგ ამ ნარკოტიკების რეალიზაციას ახდენდა.
გამოძიების ფარგლებში, პოლიციამ მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განახორციელა ბრალდებულის დანაშაულებრივი ქმედებების ფარული ვიდეო-აუდიო ჩაწერა.
სამართალდამცველებმა ბათუმში, დაკავებულის მიერ მითითებული სამალავებიდან, 3 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“, ასევე, „სუბოქსინის“ 9 აბი და ნატეხები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
პოლიციის მიერ, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას ამოღებულია 1 შეკვრად დაფასოებული „ჰეროინი“.
კ. ჟ.-ის დროებით საცხოვრებელ ბინაში ჩატარებული ჩხრეკისას კი ნივთმტკიცებად ამოღებულია: ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონის“ შემცველი 21 აბი, 6 შეკვრა „ჰეროინის“ შემცველი ნარკოტიკი, „სუბოქსინის“ 17 აბი და ნატეხები, ერთჯერადი საინექციო შპრიცი „ჰეროინის“ შემცველი ხსნარით და ელექტროსასწორი, მის ზედაპირზე არსებული „ჰეროინის“ შემცველი ფხვნილით.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, ამავე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 19-260-ე მუხლის მე-5 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 19-260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• One person detained by police in Batumi for attempting to sell drugs through int...
The officers of district Inspectors and Detectives Divisions under Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative- search and investigative activities detained, previously convicted for drug-related crime –K.Zh. (DoB 1986) in Batumi.
Detainee is accused of illegal purchase, keeping and selling of drugs in especially large and large quantities.
Committed crime envisages from 8 to 20 years or lifetime of imprisonment.
As a result of the complex investigative activities it was established that detainee was involved in drug dealing through internet. In particular, K.ZH. placed drugs in previously arranges caches and sent locations through internet messages to those who sold them later.
Base of the respective decision of the Court law enforcers depicted the fact of illegal activities by the surveillance camera.
Law enforcers seized three packages of “heroin” and 9 pills of “Suboxin” and pieces the locations of which were disclosed by the detainee
During the personal search of the detainee, law enforcers seized 1 package of “Heroin” as evidence.
As a result of the search activities held in detainee’s house policemen seized the following drug substances: 21 pills containing Methadone, 6 packages of “Heroin”, 17 pills of “Suboxin” and pieces, one disposable syringe filled with “Heroine” substance, electro scales with “Heroin” drug place on top.
Investigation is in progress under the article 260, III part, sub-paragraph “A”, part VI, sub-paragraph “A” of the same article, article 19-260, V part, sub-paragraph “A” and article 19-260, part VI, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code of Georgia.