• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სხვადასხვა დროს, ერთობლივად ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, დაკავებულები არიან უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1993 წელს დაბადებული ა.მ., 1985 წელს დაბადებული ს.ტ. და 1987 წელს დაბადებული, მ.ლ.
პოლიციამ დაკავებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად, სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
სამართალდამცველებმა ა.მ. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს. მისი პირადი ჩხრეკის შედეგად, 125 შეკვრად დაფასოებული - 1 კილო და 352 გრამი ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“-ს შემცველი ნივთიერება ნივთმტკიცებადაა ამოღებული. ს.ტ.-სგან კი 50 გრამამდე ოდენობის ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ამოიღეს, ხოლო, რაც შეეხება დაკავებულ მ.ლ.-ს პოლიციამ მისი პირადი ჩხრეკისას, ერთ შეკვრად დაფასოებული, ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“ ამოიღო.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 3 foreign citizens on charges of drug ...
The employees of the Central Criminal Police Department's Main Division for Combating Illegal Drug Trafficking of Ministry of Internal Affairs, Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, and the Customs Department of the Revenue Service, as a result of complex operational measures and investigative actions jointly conducted at different times, arrested 3 foreign citizens on charges of drug crimes.
On charges of illegal purchase and storage of particularly large amount of narcotic drugs and illegal importation into Georgia, citizens of a foreign country were arrested: A.M., born in 1993, S.T., born in 1985. and born in 1987, M.L.
The crime is punishable by up to 20 years or life imprisonment.
As a result of the personal search of the detainees, the police seized various types of narcotics as evidence.
Law enforcement officers arrested A.M. at the Tbilisi International Airport. As a result of his personal search, 125 packages containing 1 kilo and 352 grams of narcotic drug "cocaine" were seized as evidence. Up to 50 grams of "methadone" was seized from S.T., and as for the arrested M.L., during his personal search, the police seized narcotic drug "cocaine” in one package.