შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული გ.გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გ.გ. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ის ევროპის ერთ-ერთი ქვეყნის რეისით ჩამოფრინდა.
პოლიციამ დაკავებულისგან ნივთმტკიცებად ამოიღო „ბუპრენორფინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება „სუბუტექსის“ 34 აბი, ასევე, ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონი“ და ფსიქოტროპული პრეპარატი „ლირიკა“.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person for drug-related crime
The officers of the Main Division for the Fight against Illegal Drug Circulation under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained G.G. (DoB 1978) for illegal purchase, keeping and import of drugs in especially large quantities.
Law enforcers detained G.G. at Tbilisi International Airport, when he arrived to Georgian by one of the flights from Europe.
Law enforcers seized 34 pills of” Subutex” drug containing “Buprenorphine” as well as “Methadone” and psychotropic drug “Lirika”.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph “A” and article 262, IV part, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code of Georgia.