• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის 8 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, თბილისისა და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 8 პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და მათი უკანონო რეალიზაციის მომზადების, მარიხუანას უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების მცდელობის, ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 1975 წელს დაბადებული გ.ბ., 1995 წელს დაბადებული ქ.ჩ., 2001 წელს დაბადებული ჯ.კ., 2002 წელს დაბადებული ო.ს., 1999 წელს დაბადებული დ.გ., 1985 წელს დაბადებული ბელარუსის მოქალაქე მ.მ. , წარსულში ნასამართლევები: 1981 წელს დაბადებული ნ.ზ. და 2001 წელს დაბადებული გ.გ.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, ავტომობილების, საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, დაკავებულების მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ო.ს. - ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ნარკოტიკული საშუალებები “კოკაინი”, „მდმა“, „მარიხუანა“, „ექსტაზი” „ლსდ“, ,,პსილოციბინი” და ფსიქოტროპული ნივთიერება „კეტამინი“ ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, თბილისში, გ.გ.-ს პირადი ჩხრეკის შედეგად, ასევე, მის მიერ მითითებული სხვადასხვა ლოკაციიდან, ნივთმტკიცებად ამოიღეს 12 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება მარიხუანა. გამოძიებით, დადგინდა, რომ ბრალდებული ნარკოტიკული საშუალებების გასაღებას სოციალური აპლიკაციის - „ტელეგრამის“ გამოყენებით ახდენდა. ამავე სამმართველოს თანამშრომლების მიერ დაკავებული ჯ.კ. - ს პირადი ჩხრეკის შედეგად კი ნივთმტკიცებად ამოღებულია 34 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება "მეთადონი", რომლის განთავსებასაც ბრალდებული სხვადასხვა ლოკაციაზე, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით გეგმავდა.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველო თანამშრომლებმა თბილისში, გ.ბ. - ს და ქ.ჩ. - ს დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად და მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს, სარეალიზაციოდ გამზადებული ნარკოტიკული საშუალებები "ალფა პვპ" და "მეფედრონი", ასევე, ფსიქოტროპული საშუალება „კეტამინის“ შემცველი ნივთიერება. სარეალიზაციოდ დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღო პოლიციამ გ.ბ. - ს ავტომობილის ჩხრეკის შედეგადაც. ამასთან, ბრალდებულების დროებითი საცხოვრებელი ბინიდან, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და ელექტროსასწორები.
გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა დააკავეს დ.გ.-ც. სამართალდამცველებმა მისი პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ დაფასოებული 26 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ“. გარდა ამისა, პოლიციამ ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, დაკავებულის მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღო სარეალიზაციოდ განთავსებული კიდევ 9 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება. ამავე სამმართველოს თანამშრომლების მიერ დაკავებული ნ.ზ.-ს პირადი ჩხრეკის შედეგად კი, ნივთმტკიცებად ამოღებულია 8 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ“.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, მ.მ. - ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ასევე, მის მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება "მეთადონი". მ.მ. - ს საცხოვრებელი ბინიდან, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და ელექტროსასწორები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19-260, 18-260-ე, 261-ე,18-261-ე მუხლებით, ასევე, 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 8 people for drug-related crimes
The employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Tbilisi and Adjara Police Departments, as a result of the operative measures and investigative actions conducted in the recent period, arrested 8 people on charges of drug-related crimes.
The following persons are arrested on the facts of illegal purchase and storage of large and especially large quantities of narcotic drugs, as well as psychotropic substances and preparation for their illegal sale, illegal purchase and storage of marijuana, and attempted selling: G.B. (DoB 1975), K.Ch. (DoB 1995), J.K. (DoB 2001), O.S. (DoB 2002), D.G. (DoB 1999), Belarusian citizen M.M. (DoB 1985) and previously convicted N.Z (DoB 1981) and G.G. (DoB 2001).
As a result of the personal search, vehicles, residential apartments, the law enforcement officers also seized various types of narcotics as evidence as well as from the locations indicated by the detainees.
The employees of the Central Criminal Police Department, as a result of search activities held in the residential apartment of O.S. law enforcers seized narcotic drugs "Cocaine", "Mdma", "Marijuana", "Ecstasy", "LSD", "Psilocybin" and psychotropic substance "Ketamine" as evidence.
Employees of Isani-Samgori police main division of Tbilisi Police Department, as a result of a personal search of G.G. in Tbilisi, as well as from various locations indicated by him, seized 12 packages of marijuana as evidence. In the course of investigation, it was established that the accused person sold drugs through social application "Telegram". As a result of the personal search of J.K., arrested by the same division 34 packages of narcotic drug "Methadone" was seized as evidence, which the accused planned to place in different locations for further sale.
Employees of Gldani-Nadzaladevi Main Division of Tbilisi Police Department in Tbilisi, as a result of the search of the temporary residential apartment of G.B. and K.Ch. and from the locations specified by them, the narcotic drugs "Alpha PVP" and "Mephedrone" prepared for sale, as well as the substance containing the psychotropic drug "Ketamine" were seized as evidence. Narcotics ready for sale were seized by the police from G.B. as a result of the search of the vehicle. In addition, materials necessary for drug packing and handling, namely, electric scales were also detected from the temporary residential apartment of the defendants.
Employees of the main division of Gldani-Nadzaladevi police, as a result of the personal search of D.G. - law enforcement officers seized 26 packages of narcotic drug "Alpha PVP" packaged for sale as evidence. In addition, during the investigative experiment conducted by the police, from the locations indicated by the detainee, police removed 9 more packages of narcotics placed for sale as evidence. As a result of personal search of N.Z. – arrested by the same division, 8 packs of narcotic drug "Alpha PVP" were seized as evidence.
From M.M.who was arrested by the employees of Adjara Police Department, and as a result of the search of his residential apartment, a particularly large amount of narcotic drug "methadone" prepared for sale was seized as evidence as well as from the locations indicated by him. Materials needed for drug packaging and electric scales were also detected from the apartment.
The investigation is being conducted under articles 260, 18-260, 261, 18-261, as well as articles 273 and 19-273 of the Criminal Code of Georgia.