• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის 4 პირი დააკავა - ამოღებულია სხვა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის 4 პირი დააკავა - ამოღებულია სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს და გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის 4 პირი - 1997 წელს დაბადებული ე.ს., 1995 წელს დაბადებული ს.ო., 1983 წელს დაბადებული მ.ქ. და 1996 წელს დაბადებული ს.მ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების მიერ მითითებული ადგილებიდან, ასევე, მათი პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ე.ს. თბილისში დააკავეს. პოლიციამ ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, აგრეთვე, მის მიერ მითითებული სპეციალური სამალავებიდან, სარეალიზაციოდ გამზადებული 3 შეკვრა "კოკაინი" და 9 შეკვრად დაფასოებული "მარიხუანა" ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ვაკე-საბურთალოს და გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა ბრალდებულები - ს.ო. და ს.მ. სხვადასხვა დროს, თბილისში დააკავეს. ს.ო.-ს პირადი ჩხრეკისას, სამართალდამცველების მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია 25 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება "ალფა-პვპ". გარდა ამისა, პოლიციამ, ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, დაკავებულის მიერ სარეალიზაციოდ გამზადებული კიდევ 5 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება ამოიღო. ს.მ.-ის პირადი ჩხრეკის შედეგად კი, სამართალდამცველებმა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს ნარკოტიკული საშუალება "სუბუტექსის" 49 აბი და აბის ნატეხები.
რაც შეეხება მ.ქ.-ს, იგი სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს. მისი პირადი ჩხრეკისას, პოლიციამ 100 აბი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინი“ ნივთმტკიცებად ამოიღო.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების გასაღების მცდელობის და მარიხუანის უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 და მე-6 ნაწილებით, 19-260-ე მუხლის მე-5 ნაწილით და 273-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 4 people for drug crimes - various typ...
The employees of Main Division for combating illegal drug circulation under the Central Criminal Police Department of MIA, Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, Vake-Saburtalo and Gldani-Nadzaladevi Police Main Divisions of Tbilisi Police Department, as a result of operational-search measures and investigative activities conducted at different times, detained 4 Persons - E.S. (DoB 1997), S.O. (DoB 1995), M.K. (DoB 1983) S.M. (DoB 1996) for drug crime.
As a result of personal and search activities held in their residential houses, the law enforcement officers seized a large and particularly large amount of various types of narcotics as evidence from the places indicated by the detainees.
Employees of the Central Criminal Police Department detained E.S. in Tbilisi. During the personal search of the accused person, and from the place indicated by E.S. police removed 3 packs of "cocaine" prepared for sale and 9 packages of "marijuana" as evidence.
The employees of the main divisions of Vake-Saburtalo and Gldani-Nadzaladevi arrested the S.O. and S.M. at different times, in Tbilisi. During the personal search of S.O., the law enforcement officers seized 25 packages of narcotic drug "Alpha-PVP" as evidence. In addition, the police, during the conducted investigation experiment, removed 5 more packages of narcotics prepared by the detainee for sale. As a result of the personal search of SM, the law enforcement officers seized 49 "Subutex" narcotic drugs and pill fragments as evidence.
As for M.K., he was arrested by the officers of the Samegrelo-Zemo Svaneti police department for illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotics. During a personal search of him, the police seized 100 pills of the narcotic drug "Suboxin" as evidence.
The investigation into the facts of illegal purchase and storage of a large and especially large amount of narcotic drugs and the attempted selling of drugs, and illegal purchase and storage of marijuana is being conducted in accordance with Article 260, parts III and VI, Articles 19-260, part V, article 273(1) part II of the Criminal Code of Georgia.