• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავეს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დაკავებულები არიან: 1982 წელს დაბადებული შ.დ. და 1984 წელს დაბადებული, ამავე დანაშაულისთვის წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი თ.ს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, ავტომობილისა და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ“ და "მეთადონი", ასევე ნარკოტიკების დაფასოებისთვის საჭირო ნივთები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 და მე-6 ნაწილებით მიმდინარეობს რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვას გულისხმობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 2 persons for drug-related crimes
The employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of complex operational measures and investigative actions, arrested 2 people on charges of drug-related crime.
The following persons were detained for the repeated illegal purchase and storage of narcotic drugs by the group with a prior agreement namely: Sh.D. (DoB 1982) and previously convicted and currently on probation T.S. (DoB1984).
As a result of personal search and search activities held in vehicles and residential apartments of the detainees, the law enforcement officers seized as evidence the narcotic drug "Alpha PVP" and "Methadone" prepared for sale, as well as the necessary items for drug packaging.
The investigation is being conducted according to Article 260 III and VI parts of the Criminal Code of Georgia, which involves the repeated illegal purchase and storage of narcotic drugs by a group with a prior agreement.