• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულისთვის 10 პირი დააკავა, მათგან 4 ნარკორ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტისა და იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში, სხვადასხვა დროს ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისსა და რეგიონებში ნარკოდანაშაულისთვის 10 პირი დააკავეს, მათ შორის 4 ნარკორეალიზატორია.
ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო გასაღების ბრალდებით დაკავებული არიან: 1952 წელს დაბადებული რ.ა., 1961 წელს დაბადებული ი.ა., 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ქ. და 1988 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ჯ.ჭ.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა ედებათ ბრალად 1983 წელს დაბადებულ ზ.ნ.-ს, 1987 წელს დაბადებულ გ.დ.-ს და 1988 წელს დაბადებულ ლ.ა.-ს. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით არიან ასევე დაკავებული: 2002 წელს დაბადებული უცხო ქვეყნის მოქალაქე ა.ო. და 1974 წელს დაბადებული გ.დ., ხოლო 1981 წელს დაბადებული უკრაინის მოქალაქე ნ.ტ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე, დავით აღმაშენებლის სახელობის ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნარკოტიკების უკანონო გასაღების ბრალდებით დაკავებული პირებისგან მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ნარკოტიკების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა. პოლიციამ დაკავებულების მიერ უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკული საშუალებები ნივთმტკიცების სახით ამოიღო, ასევე ამოღებულია ნარკოტიკის უკანონო გასაღების შედეგად მიღებული ფული.
ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: 1 კილოგრამზე მეტი „ჰეროინი“, 45 შეკვრად დაფასოებული „მეტადონი“, „სუბოქსინი“, "ალფა პვპ", ასევე, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით „კოკაინი“ და „მეტადონი“.
ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღებისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3, მე-5, მე-6, მე-7 ნაწილებით, აგრეთვე, სსკ-ის 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 10 people for drug crimes, including 4...
The employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Tbilisi Police Department, Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department and Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Departments, as a result of complex operational-search measures and investigative activities conducted at different times in Tbilisi and the regions, detained 10 people for drug crimes, including 4 drug dealers.
R.A. (DoB 1952), I.A. (DoB 1961), previously convicted G.K. (DoB 1983), and several times convicted J. Ch., (DoB 1988) were arrested on charges of illegal selling of narcotic drugs.
ZN, (DoB 1983), G.D. (DoB 1987), and L.A. (DoB1988) are accused of illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotic drugs. A.O. - a citizen of a foreign country born in 2002, is also arrested on charges of illegal acquisition and possession of narcotic drugs, while G.D. (DoB 1974), and N.T. - a citizen of Ukraine, born in 1981 was arrested at Kutaisi International Airport for the illegal purchase and storage of a large amount of narcotics and illegal importation to Georgia.
The committed crime envisions from 5 to 20 years or life imprisonment.
On the basis of the judge's ruling, the law enforcement officers made control purchases of drugs from persons arrested on the charge of illegal possession of drugs several times and made secret audio-video recording of the process. The police seized the narcotic drugs illegally sold by the detainees as evidence, as well as the money obtained as a result of illegal drug dealing.
As a result of search activities held in detainees’ residential houses and personal search, various types of narcotics were seized as evidence, including: more than 1 kilogram of "heroin", 45 packages of "methadone", "suboxin", "Alpha PVP", as well as a particularly large amount of "Cocaine" and "Methadone".
Investigation into the facts of illegal purchase-storage-possession selling and illegal import of narcotic drugs into Georgia is in progress in accordance with Article 260, Parts III, V, VI, VII, as well as Article 262 Part IV of the Criminal Code of Georgia.