• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის 4 მოქალაქე დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა კომპლექსური ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ჩინეთის და გერმანიის 2 მოქალაქე, ასევე, რუსეთისა და უკრაინის ორმაგი მოქალაქეობის მქონე 2 პირი დააკავეს.
ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა, შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით დაკავებულია 1995 წელს დაბადებული პ.კ.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების, ასევე დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დაკავებულები არიან: 1994 წელს დაბადებული ხ.ვ., 1971 წელს დაბადებულ ი.ბ. და 1972 წელს დაბადებული ბ.ბ. დააკავეს.
საქმეზე ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები ნარკოდანაშაულებრივ სქემაში იყვნენ ჩართული. მათ შორის ერთ-ერთი, 1995 წელს დაბადებული პ.კ. საქართველოში ევროპის ერთ-ერთი ქვეყნიდან, თბილისის აეროპორტის გავლით შემოვიდა. ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, აეროპორტში მისი პირადი ჩხრეკა განხორციელდა.
სამართალდამცველების მიერ, ბრალდებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების და მათი მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილების ჩხრეკისას ნივთმტკიცების სახით, ამოღებულია სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის „კოკაინი“, „მდმა“, „მეტამფეტამინი“, „მეთადონი“ და ფსიქოტროპული საშუალება კეტამინის შემცველი ნივთიერებები.
ნივთმტკიცებად, ასევე, ამოღებულია თანხა, ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები და ელექტრო სასწორები.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 4 foreign citizens for drug-related cr...
Employees of the Central Criminal Police of the Ministry of Internal Affairs, Samegrelo-Zemo Svaneti and Adjara police departments, as a result of complex operational measures and investigative activities, arrested 2 citizens of China and Germany, as well as 2 persons with dual citizenship of Russia and Ukraine, on charges of drug-related crimes.
P.K. (DoB 1995) was detained for illegal purchase, storage and smuggling of narcotic throught Georgian border.
On charges of illegal purchase and storage of narcotic drugs in especially large quantities committed in group, as well as a large amount of psychotropic substances by prior agreement the following persons were detained : Kh.V. (DoB 1994), I.B. (DoB 1971) B.B. (DoB 1972).
The investigation of the case established that the defendants were involved in a drug-related crime scheme. One of them, P.K (DoB 1995) arrived to Georgia from one of the European countries through Tbilisi Airport. Based on operational information, his personal search was carried out at the airport.
During the search of the defendants' residential places, personal search and search activities held in their means of transport, various types of narcotics were seized as evidence, including "cocaine", "MDMA", "methamphetamine", "methadone" and substances containing the psychotropic drug - ketamine.
Cash, materials needed for packaging narcotics and electric scales were also seized by law enforcers as evidence.
The investigation is being conducted under Articles 260, 261 and 262 of the Criminal Code of Georgia.