• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 7 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 7 პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების მომზადების, მარიხუანასა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დაკავებული არიან: 1971 წელს დაბადებული ა.თ., 1999 წელს დაბადებული ი.შ., 1978 წელს დაბადებული დ.მ., 2001 წელს დაბადებული ა.ზ., 1998 წელს დაბადებული ო.მ., 1993 წელს დაბადებული ა.ნ. და 1992 წელს დაბადებული გ.ა.
დაკავებულებს შორის არიან როგორც საქართველოს, ასევე, უკრაინის, ისრაელის და ეგვიპტის მოქალაქეები.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, ავტომანქანების და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: „კოკაინი“, „სუბოტექსი“, „მეტადონი“, „ბუპრენორფინი“, „კოდეინი“, „ლირიკა“ და „მარიხუანა“.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, ელექტრო სასწორები, წებოვანი ლენტები და პოლიეთილენის პარკები.

• Ministry of Internal Affairs Arrested 7 Persons on Drug –related Crime Charges
As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested 7 persons on drug-related charges.
The following persons have been arrested on charges of illegal purchase and storage of a large and especially large quantities of narcotic drugs, preparation of sale, illegal purchase and storage of marijuana and psychotropic substances: A.T., born in 1971, I.Sh., born in 1999, D.M., born in 1978, A.Z., born in 2001, O.M., born in 1998, A.N., born in 1993, and G.A., born in 1992.
Among the detainees are citizens of Georgia, Ukraine, Israel and Egypt.
During the personsonal search of the detainees and their belongings as well as vehicles, residential buildings, and from the locations indicated by them, law enforcement officers seized large and especially large amounts of narcotic drugs as evidence, including: "Cocaine", "Subotex", "Methadone", "Buprenorphine", "Codeine", "Lyrica" ​​and "Marijuana".
As a result of the conducted investigative actions, the police seized materials necessary for packing narcotic drugs, electric scales, adhesive tapes and polyethylene bags.
The investigation is underway under Articles 260, 18-260, 261 and 273 of the Criminal Code of Georgia.