• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავა - ამოღებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს, დიდუბე-ჩუღურეთისა და გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, უკანონო რეალიზაციის მცდელობისა და დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო მოყვანის ბრალდებით დაკავებულები არიან: უცხო ქვეყნის მოქალაქე 2005 წელს დაბადებული ნ.ს., წარსულში ნასამართლევი 1996 წელს დაბადებული ვ.ს. და 1975 წელს დაბადებული ო.ო.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად ,ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციიდან, ნივთმტკიცებად ამოიღეს დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის: „მეფედრონი”, „ბუპრენორფინი“, „გამომშრალი მარიხუანა“ და „მცენარე კანაფი“
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 19-260 -ე ტერცია, 265-ე და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs Arrested 3 Persons on Drug Charges - Large Amount o...
Ministry of Internal Affairs Arrested 3 Persons on Drug Charges - Large Amount of Various Drugs Seized
As a result of operational measures and investigative actions conducted at different times, officers of Vake-Saburtalo, Didube-Chughureti and Gldani-Nadzaladevi Police Divisions of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested 3 persons on drug-related charges.
The following persons have been arrested on charges of illegal purchase and storage of narcotic drugs in a large amount, attempted illegal sale and illegal cultivation of a large amount of a plant containing narcotic drugs: foreign citizen N.S., born in 2005, previously convicted V.S., born in 1996, and O.O., born in 1975.
As a result of the personal search of the detainees and search activities held in their residential apartments, as well as from the location indicated by them, law enforcement officers seized a large and especially large amount of various types of narcotic drugs as evidence, including: "mephedrone", "buprenorphine", "dried marijuana" and "plant cannabis".
The investigation is underway under Articles 260, 19-260 (3), 265 and 273 (1) of the Criminal Code of Georgia.