• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 23 პირი დააკავა, მათ შორის...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 23 პირი დააკავა, მათ შორის 14 ნარკორეალიზატორია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, თბილისის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის, აჭარის, ქვემო ქართლისა და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 23 პირი დააკავეს, მათ შორის 14 ნარკორეალიზატორია.
დაკავებულებს შორის არიან, როგორც საქართველოს, ასევე, აზერბაიჯანის, საფრანგეთის, მოლდოვას, რუსეთისა და ირანის მოქალაქეები.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონოდ გასაღების, გასაღების მცდელობისა და გასაღების მომზადების ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 1998 წელს დაბადებული გ.ა., 1983 წელს დაბადებული გ.კ., 1993 წელს დაბადებული თ.რ., 1987 წელს დაბადებული თ.კ., 1997 წელს დაბადებული დ.კ., 2001 წელს დაბადებული ნ.მ., 2000 წელს დაბადებული ო.დ. და წარსულში ნასამართლევი პირები 1987 წელს დაბადებული ა.ქ., 2000 წელს დაბადებული ნ.კ.
ასევე, უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1997 წელს დაბადებული რ.რ., 1992 წელს დაბადებული ა.ა., 1984 წელს დაბადებული მ.პ., 1979 წელს დაბადებული ე.ჰ. და 1998 წელს დაბადებული ა.ა.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების და ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე დაკავებულები არიან 1996 წელს დაბადებული ჯ.გ. და უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1999 წელს დაბადებული ს.გ., 1993 წელს დაბადებული ნ.ს., 2001 წელს დაბადებული ვ.კ., 1997 წელს დაბადებული ვ.კ., 1992 წელს დაბადებული რ.მ., 1989 წელს დაბადებული ს.მ., 1980 წელს დაბადებული ს.ე. და 1996 წელს დაბადებული ბ.პ.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და ავტომობილების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის „ჰეროინი“, „კოკაინი“, „მეტადონი“, „ალფა-პვპ“ და „მარიხუანა“ ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 18-260-ე, 19-260-ე, 262-ე, 19-273-ე პრიმა და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs Arrested 23 People on Drug Charges, Including 14 Dr...
As a result of recent operational measures and investigative actions, officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Samegrelo-Zemo Svaneti, Adjara, Kvemo Kartli and Imereti Police Departments have arrested 23 people on drug-related charges, including 14 drug dealers.
Among those arrested are citizens of Georgia, Azerbaijan, France, Moldova, Russia and Iran.
The following persons have been detained for the illegal selling, attempted selling and preparation of large and especially large quantities of narcotic drugs for selling: G.A. (DoB 1998), G.K. (DoB 1983), T.R. (DoB 1993), T.K. (DoB 1987), D.K. (DoB 1997), N.M. (DoB 2001), O.D. (DoB 2000) and previously convicted persons A.Q., born in 1987, N.K. born in 2000.
Herewith, foreign citizens: R.R. (DoB 1997), A.A. (DoB 1992), M.P. (DoB 1984), E.H. (DoB 1979) and A.A. (DoB 1998).
The following persons were detained for the illegal purchase and storage of large and especially large amounts of narcotic drugs and the narcotic drug "marijuana" as well as for the illegal smuggling into Georgia: J.G., born in 1996, and foreign citizens: S.G., born in 1999, N.S., born in 1993, V.K., born in 2001, V.K., born in 1997, R.M., born in 1992, S.M., born in 1989, S.E., born in 1980, and B.P., born in 1996.
Law enforcement officers seized various types of drugs, including heroin, cocaine, methadone, alpha-PVP, and marijuana in especially large quantities during personal search and search activities held in residential places, automobiles and locations indicated by them.
As a result of investigative actions, the police seized cash, adhesive tapes, and electric scales, allegedly obtained from drug sales, as evidence.