• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოსა და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, უკრაინის მოქალაქეები: 2004 წელს დაბადებული ე.ბ. და 1984 წელს დაბადებული ი.ბ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებული პირების პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება, „მეტადონი“ ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ნივთმტკიცებად, ასევე, ამოღებულია ელექტრო სასწორები.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 2 people on charges of drug crimes
As a result of operational measures and investigative actions jointly conducted by the employees of the Main Department for Fight Against Illicit Trafficking of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, citizens of Ukraine: E.B. (DoB 2004), and I.B. (DoB 1984) were arrested on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotics.
As a result of personal search and search activities held in temporary places of residence, law enforcement officers seized a particularly large amount of narcotic drug - "Methadone".