• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მკვლელობის მომზადების ბრალდებით ირანის რესპუბლიკის მ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის კონტრდაზვერვის დეპარტამენტის და მთავარი პროკურატურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ირანის რესპუბლიკის მოქალაქე 1964 წელს დაბადებული ა.პ., მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, განზრახ მკვლელობის მომზადების ბრალდებით, თბილისში, ლერმონტოვის ქუჩაზე დააკავეს.
მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 16-დან 20 წლამდე ვადით ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა 5500 აშშ დოლარის სანაცვლოდ მოამზადა თბილისში მყოფი ირანის რესპუბლიკის მოქალაქის 1981 წელს დაბადებული ვ.ა.-ს მკვლელობა. ასევე დადგინდა, რომ თბილისში, ა.პ.-მ კონკრეტულ პირს, იარაღის შესაძენად თავდაპირველად თანხის ნაწილი გადაუხადა, ხოლო მას შემდეგ, რაც სისრულეში მოიყვანდა მიღებულ დავალებას, დანარჩენ თანხასაც მიიღებდა.
გამოძიება ანგარებით, დამამძიმებელ გარემოებებში განზრახ მკვლელობის მომზადების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ის 18-109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით.

• MIA detained citizen of Iran on charge of preparation of murder
The officers of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the MIA, the Counterintelligence Department of the State Security Service and Prosecutor`s Office of Georgia in Lermontov Str., Tbilisi, as a result of jointly held operative-searching and investigative activities on the basis of a judge's decision detained a citizen of the Republic of Iran A.P. (DoB: 1964) for preparation premeditated murder.
The crime committed by the mentioned individual envisages from 16 to 20 years or life-term imprisonment.
The investigation established that the offender in exchange for 5500 US dollars prepared a murder of the citizen of the Republic of Iran V.A. (DoB: 1981) currently residing in Tbilisi. Also, it was established that in Tbilisi A.P. had initially paid a part of money to a certain individual to buy a weapon, while after completing the assignment, the rest amount would have been paid.
The investigation is in progress on the fact of preparation of premeditated murder under aggravating circumstances - sub-clause “c”, part III of the article 18-109 of the Criminal Code of Georgia.