• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მეტროსადგურ „თავისუფლების მოედანთან“ მომხდარი განზრ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მეტროსადგურ „თავისუფლების მოედანთან“ მომხდარი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად, დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, 2 პირი - 2000 წელს დაბადებული თ.ე. და ასევე, 2000 წელს დაბადებული გ.ჩ. თბილისში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებმა მიმდინარე წლის 1 მაისს თბილისში, მეტროსადგურ „თავისუფლების მოედანთან“, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1989 წელს დაბადებულ გ.ს.-ს და 1999 წელს დაბადებულ ა.ხ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე დაზიანებები მიაყენეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. დაჭრილები სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ კლინიკაში გადაიყვანა. მათ სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
გამოძიება ჯგუფურად, დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ს 19-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ე" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs immediately solved attempted murder in the vicinit...
Ministry of Internal Affairs immediately solved attempted murder in the vicinity of metro station ”Liberty Square”
The officers of Old Tbilisi Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative activities, on the fact of attempted premeditated murder committed in aggravating circumstances by a group detained in Tbilisi 2 individuals – T.E. (DoB: 2000) and G.Ch (DoB: 2000).
The investigation established that the offenders on May 1, 2018 in the vicinity the metro station “Liberty Square”, Tbilisi, as a result of a conflict injured with cold arms G.S. (DoB: 1989) and A.Kh. (DoB: 1999) and managed to escape from the scene. The injured individuals were taken to the hospital by the emergency brigade. Currently their lives are not in danger.
Investigation is in progress on the fact of attempted murder committed in aggravating circumstances (sub-clause “e” of the part II of the Article 19-109 of the Criminal Code of Georgia).