• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მესტიაში მომხდარ მკვლელობასთან დაკავშირებით 2 პირი ც...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მესტიაში მომხდარ მკვლელობასთან დაკავშირებით 2 პირი დააკავეს.
განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დაკავებულნი არიან: 1952 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი რ.ა. და 1997 წელს დაბადებული გ.ც.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 1 იანვარს, მესტიის მუნიციპალიტეტის სოფელ ეცერში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, რამდენიმე პირს შორის დაპირისპირება მოხდა, რა დროსაც ცეცხლსასროლი იარაღიდან მიყენებული ჭრილობით გარდაიცვალნენ 1989 წელს დაბადებული გ.ა. და 1993 წელს დაბადებული გ.პ., ხოლო 1998 წელს დაბადებულმა რ.პ.-მ ჯანმრთელობის დაზიანება მიიღო.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული ორივე პირი ცხელ კვალზე დააკავეს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 2 persons in connection with the murde...
The employees of Samegrelo-Zemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative measures and investigative actions, arrested 2 persons in connection with the murder case in Mestia.
Detainees arrested for premeditated murder are: previously convicted R.A. (DoB 1952), and G.C. (DoB 1997).
The investigation established that on January 1 of the current year, in the village of Etseri, Mestia Municipality, a confrontation took place between several people, during which G.A., (DoB 1989) died due to a gunshot wound, while G.P. (DoB 1993) and R.P. (DoB 1998) were inflicted body injuries.
Law enforcement officers, as a result of immediate operative measures and investigative actions, arrested both persons accused of the crime.