• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ”კოვიდ-19 ”-ის გავრცელების წინააღმდეგ მოქმედი რეგულა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ”კოვიდ-19 ”-ის გავრცელების წინააღმდეგ მოქმედი რეგულაციის დარღვევისთვის თბილისში 2 კოვიდინფიცირებული ტაქსის მძღოლი დააჯარიმა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, ქვეყანაში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, "კოვიდ-19"-ის გავრცელების წინააღმდეგ მიმართული წესებისა და რეკომენდაციების აღსრულების მონიტორინგს განაგრძობს.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 2 კოვიდინფიცირებული ტაქსის მძღოლი - 1988 წელს დაბადებული გ.ფ. და 1975 წელს დაბადებული ზ.ს. თბილისში იზოლაციისა და კარანტინის წესების დარღვევისთვის დააჯარიმეს.
გ.ფ. კოვიდაღრიცხვაზე 2021 წლის 5 იანვრიდან იმყოფება, ზ.ს. კი – 13 იანვრიდან. ორივე მათგანზე სპეციალისტებმა თვითიზოლაციის რეკომენდაცია გასცეს. მიუხედავად ამისა, აღნიშნულმა კოვიდინფიცირებულმა პირებმა თვითნებურად დატოვეს იზოლაციის ადგილი.
სამართალდამცველებმა კორონავირუსით დაინფიცირებული გ.ფ. იმ დროს დააჯარიმეს, როდესაც იგი თბილისში, წერონისის ქუჩაზე, ავტომობილით გადაადგილდებოდა. რაც შეეხება კოვიდაღრიცხვაზე მყოფ ზ.ს.-ს, იგი სავაჭრო ცენტრი „ქარვასლას“ მიმდებარე ტერიტორიაზე, ტაქსის ტრაფარეტიანი ავტომობილით გადაადგილებისას დაჯარიმდა.
პოლიციამ ორივე კოვიდინფიცირებული ტაქსის მძღოლი ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 42-ე პრიმა-10 მუხლით გათვალისწინებული ქმედების ჩადენისთვის, 2000-2000 ლარით დააჯარიმა. ისინი დაჯარიმების შემდეგ კოვიდსასტუმროში გადაიყვანეს.

• Ministry of Internal Affairs fined 2 COVID- infected taxi drivers in Tbilisi for...
Ministry of Internal Affairs fined 2 COVID- infected taxi drivers in Tbilisi for breaching regulations imposed against the spread of COVID-19
The Ministry of Internal Affairs continues to monitor the implementation of the rules and recommendations against the spread of Covid-19 across the country in accordance with the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia.
The officers of the Central Criminal Police Department fined two COVID- infected taxi drivers - G.F. born in 1988, and Z.S., born in 1975 for violating the rules of isolation and quarantine in Tbilisi.
G.F. was diagnosed with Covid-19 as a result of testing on January 5,2021 while Z.K.- on January 13, due to which they were recommended with self-isolation by the medical staff. However, the mentioned citizens abandoned the place of isolation on their own will.
Law enforcement officers fined COVID-infected G.F. when he was driving on Tseronisi Street, Tbilisi. As for Z.S., he was fined while driving a taxi near shopping center “Karvasa”.
Both COVID-infected citizens were fined with 2000-2000 GEL under the article 42-10 of the Code of Administrative Offences. After fining, the mentioned persons, were taken to the hotel allocated for Covid-infected citizens.
The Ministry of Internal Affairs calls on citizens to demonstrate high public responsibility and comply with the imposed regulations.