• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ კონტეინერებში ფარულად მოთავსებული 298 კილოგრამი ,...
გვსურს, საზოგადოებას მივაწოდოთ ინფორმაცია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ გამოვლენილი, უპრეცედენტო მასშტაბის, საერთაშორისო ნარკოტრეფიკის ფაქტთან დაკავშირებით.
სამართალდამცველების მიერ ამოღებულია 298 კილოგრამი ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“, რომლის ღირებულებაც ე.წ. შავ ბაზარზე დაახლოებით 85 მილიონი ლარია.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონო შემოტანის ბრალდებით დაკავებულია საქართველოს მოქალაქე.
გამოძიებით დადგინდა, რომ სატვირთო ავტომობილი, რომელიც საბაჟო დოკუმენტაციის თანახმად, დატვირთული იყო ცეცხლგამძლე აგურით, საქართველოში სომხეთის რესპუბლიკიდან, საბაჟო გამშვები პუნქტ „გუგუთის“ გავლით შემოვიდა და ბათუმის გავლით ევროპაში უნდა გასულიყო.
სამართალდამცველებმა, გაფორმების ეკონომიკური ზონის ტერიტორიაზე, სატვირთო ავტომობილის მისაბმელის დეტალური შემოწმებისას, აგურის იმიტაციის მქონე პლასტმასის 600 კონტეინერი აღმოაჩინეს.
კონტეინერებში კი ფარულად მოთავსებული იყო 298 კილოგრამი ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი".
საერთაშორისო ნარკოტრეფიკის ეს უპრეცედენტო ფაქტი ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის, გენერალურ პროკურატურისა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად გამოავლინეს.
სამართალდამცველების მიერ, აქტიურად გრძელდება შესაბამისი კომპლექსური ღონისძიებები, აღნიშნულ ნარკოტრეფიკში ჩართული სხვა პირების დადგენისა და მათი სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მიცემის მიზნით.

• Ministry of Internal Affairs seized 298 kilograms of “heroin” covertly stored in...
We would like to inform the public regarding the unprecedented scale of international drug trafficking detected by the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Law enforcement officers have seized 298 kilograms of “heroin” drug, the value of which on the so-called black market approximately amounts to 85 million GEL.
A Georgian citizen has been arrested on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of drugs and illegal import of narcotic to Georgia.
The investigation established that the truck, which, according to customs documentation, was loaded with refractory fire bricks, entered Georgia from the Republic of Armenia through the customs checkpoint "Guguti" and was supposed to depart to Europe from Batumi.
During a detailed inspection of the truck's trailer in the territory of the customs clearance zone, law enforcement officers discovered 600 plastic containers imitating bricks.
The imitation of bricks contained 298 kilograms of the narcotic drug "heroin".
This unprecedented fact of international drug trafficking was exposed by the employees of the Central Criminal Police Department, Patrol Police Department, Prosecutor General's Office and the Customs Department of the State Revenue Service under the Ministry of Finance as a result of complex operational measures and investigative actions.
Law enforcement officers are actively conducting relevant complex measures to identify other individuals involved in the aforementioned drug trafficking and bring them to criminal justice.