• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ტრეფიკინგის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს, გენერალური პროკურატურისა და სსიპ - შრომის ინსპექციის სამსახურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ტრეფიკინგის ბრალდებით 1981 წელს დაბადებული ნ.გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ნ.გ.-მ ადამიანებით ვაჭრობის სქემა შეიმუშავა და აღნიშნულის სისრულეში მოყვანისა და შრომითი ექსპლუატაციის გაწევის მიზნით, ოთხ პირს ფსიქოლოგიური ზეწოლითა და ფიზიკური ანგარიშსწორების მუქარით, მის კუთვნილ ფერმაში ამუშავებდა. ბრალდებული დაზარალებულებს ტერიტორიის დატოვებასა და მობილური ტელეფონით სარგებლობას უკრძალავდა.
ნ.გ. ოთხივე მათგანს აიძულებდა შეესრულებინათ მისი ნებისმიერი მითითება, თუნდაც ეს არ ყოფილიყო დაკავშირებული მათ ფერმაში მუშაობასთან.
იმ შემთხვევაში, თუ დაზარალებულები ბრალდებულის მოთხოვნების შესრულებაზე უარს იტყოდნენ, ან ის უკმაყოფილო დარჩებოდა შესრულებული სამუშაოთი, მათ ფიზიკურად უსწორდებოდა.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person on charges of trafficking
As a result of joint operational measures and investigative actions, the employees of the main division for the fight against trafficking and illegal migration of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, the division for the fight against trafficking and illegal migration, the General Prosecutor's Office and the Labor Inspection Service detained N.G., (DoB 1981), with trafficking charges.
The investigation established that the accused N.G. developed a scheme of human trafficking and in order to complete the aforementioned and to perform labor exploitation, he employed four persons in his farm with psychological pressure and threats of physical retribution. The defendant forbade the victims to leave the area and use their mobile phones.
All four of them were forced to do whatever N.G. ordered, even if it wasn't related to their work on the farm.
If the victims refused to comply with the demands of the accused person, or remained unsatisfied with the work done, they were physically abused.