შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს და დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საპროცესო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1968 წელს დაბადებული გ.ნ. ორზე მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ყოფით ნიადაგზე მომხდარი ურთიერთშელაპარაკებისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით 6 პირი დაჭრა. 1971 წელს დაბადებული გ.გ. საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა. დანარჩენი 5 პირი კი კლინიკაში გადაიყვანეს, სადაც მათ შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწიათ.
ბრალდებული გ.ნ. დანაშაულის ჩადენის შემდეგ შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. პოლიციამ იგი მომხდარიდან რამდენიმე წუთში, ცხელ კვალზე დააკავა. ნივთმტკიცებად ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობას და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

As a result of the procedural and investigative activities, the employees of the Main Investigative Division and the Detectives Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.N. (DoB 1968) on charges of the attempted murder committed against more than two persons under aggravating circumstances and illegal purchase-storage-carrying of firearms.
During the investigation, it was established that the accused person wounded 6 people with an automatic firearm during the conflict that occurred on the ground of argument. As a result of firing G.G. (DoB 1971) died before being transferred to the hospital. The other 5 people were transferred to the clinic, where they were given appropriate medical treatment.
After committing the crime, G.N. hid from the crime scene. The police arrested him few minutes after the incident. Weapon of crime were seized as evidence.
The investigation is being conducted under Articles 19-109 and 236 of the Criminal Code of Georgia, which refers to attempted murder committed against two or more persons under aggravating circumstances and illegal purchase, storage and carrying of firearms.