შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ლ.შ., 1998 წელს დაბადებული გ.კ., 1982 წელს დაბადებული ზ.გ. და 1988 წელს დაბადებული ლ. მ., ქურდობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს. მათ მიერ ჩადენილი დანაშაული 4-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 23 ივნისს, თელავის რაიონის სოფელ იყალთოში, სწრაფი ჩარიცხვის აპარატი გაქურდეს და მიმალვას შეეცადნენ, თუმცა სამართალდამცველებმა ისინი მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს.
პოლიციამ მოპარული ფული და დანაშაულის ჩადენის იარაღები - სხვადასხვა სახის ხელსაწყოები, ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ასევე, დადგინდა, რომ დაკავებულებმა მიმდინარე წლის 20 ივნისს ლაგოდეხის რაიონის სოფელ ჩადუნიანში სწრაფი ჩარიცხვის აპარატი გაქურდეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ ქურდობის ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Telavi Regional Division of the Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-searching and investigative measures detained L.Sh (date of birth: 1995), G.K (date of birth: 1998), Z.G (date of birth: 1982) and L.M (date of birth: 1988) on charges of robbery. The crime committed by them entails the term of imprisonment from 4 to 7 years.
Investigation established that on June 23, this years the defendants robbed PayBox in Ikalto village, Telavi district and tried to escape, but the law enforcers detained them within a few minutes after the incident.
The police seized the stolen money and the tools of crime - various tools as evidences.
Also, it was established that the detainees robbed the PayBox in Chaduniani village, Lagodekhi district on June 20, this year and disappeared from the scene.
Investigation is in progress on the fact of theft committed with a prior agreement by a group – the article 177 (3) (a) of the Criminal Code of Georgia.