• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ კახეთში ნარკოდანაშაულისთვის 5 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით დააკავეს ხუთი პირი: 1972 წელს დაბადებული ნ. ქ., 1975 წელს დაბადებული შ.ი., ასევე, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის მრავალჯერ ნასამართლევები - 1980 წელს დაბადებული მ.კ., 1989 წელს დაბადებული ზ.ბ. და 1985 წელს დაბადებული გ.თ.
პოლიციამ, დაკავებულთა პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღო განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები - სარეალიზაციოდ გამზადებული, 10 შეკვრად დაფასოებული "ჰეროინი" და 33 აბი "მეტადონი" (მარილი).
სასამართლოს განჩინების საფუძველზე, ფარული საგამოძიებო მოქმედებების ფარგლებში, რამდენჯერმე განხორციელდა ბრალდებულებისგან ნარკოტიკული საშუალებების შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების პროცესის ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა. პოლიციამ ასევე ნივთმტკიცებად ამოიღო დაკავებულების მიერ უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკული ნივთიერება "ჰეროინი".
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის 1-ლი, მე-3, მე-4 და მე-6 ნაწილებით, რაც დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვას და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო გასაღებას გულისხმობს.

• 5 persons detained by the Ministry of Internal Affairs for drug-related crime
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative search and investigative activities, detained five persons for illegal purchase, keeping and selling drugs. The detainees are as follows: N.K. (DoB 1972), Sh.I. (DoB 1975) several times convicted in past M.K. (DoB 1980), Z.B. (DoB 1989) and G.T. (DoB 1985).
Committed crime envisages from 20 to lifetime imprisonment.
As a result of the search activities police seized various types of drug substances: 10 packages of “heroin” and 33 pills of methadone drug.
Based on the relevant decision of the court, law enforcers have several times covertly purchased drugs from the mentioned persons which has also been covertly depicted on camera. Police has also seized heroin as evidence sold by the detainees.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling drugs in especially large quantities, article 260, I, III, IV and VI parts envisaged by the Criminal Code of Georgia.