შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პოლიციის დეპარტამენტის და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებული სისასტიკით ჩადენილი ორი პირის განზრახ მკვლელობის და არასრულწლოვანის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით 1987 წელს დაბადებული გ.გ. ბათუმში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულ მამაკაცს მიმდინარე წლის 10 თებერვალს, თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ კონდოლის მიმდებარე ტერიტორიაზე მდებარე ფერმაში, ურთიერთშელაპარაკება მოუხდა ამავე ფერმაში დასაქმებულ ცოლ-ქმართან - გ.ჯ.-სა და მ.ზ.-სთან. გ.გ. მათ ფულს სთხოვდა, უარის მიღების შემდეგ კი ორივე სანადირო თოფიდან გასროლით მოკლა.
ბრალდებულმა მოკლულების არასრულწლოვან შვილს უკანონოდ აღუკვეთა თავისუფლება, თოკით დააბა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.

The officers of Kakheti Police Department along with Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs and the State Security Service as a result of jointly held operative-search and investigative activities detained G.G. (DoB 1987) in Batumi on the charges of premeditated murder committed against two people under aggravating circumstances and illegal restriction of freedom of a minor.
The investigation established that on February 10th of the current year, the argument took place at one of the farms located near to Kondoli village, Telavi municipality between detainee and a couple - G.J and M.Z. employed at the same farm. G.G. demanded cash from them and after being rejected, shot both victims from the hunting rifle.
Detainee had also illegally restricted freedom to the couple’s under-aged daughter, tied her with a rope and fled from the crime scene.
As a result of intensive operative and investigative police activities, law enforcers took G.G. under arrest.
The investigation is in progress under Articles 109 and 143 envisaged by the Criminal Code of Georgia.