• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ კახეთში გასულ წელს ჩადენილი მძიმე დანაშაულისთვის ძებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო, ოპერატიული და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით ძებნილი პირი - 1988 წელს დაბადებული გ.ი. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული 2020 წლის ნოემბერში, წარსულში არსებული უთანხმოების ნიადაგზე, შურისძიების მოტივით, თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვარდისუბანში, საავტომობილო გზაზე, 1976 წელს დაბადებულ ლ.კ.-ს ავტომობილით განზრახ შეეჯახა, 1984 წელს დაბადებულ გ.ბ.-ს კი ცივი იარაღით სხეულზე დაზიანება მიაყენა, რის შემდეგაც დანაშაულის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა მიმალვაში მყოფი ძებნილი გ.ი., რამდენიმეთვიანი ინტენსიური საგამოძიებო, ოპერატიული და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, კახეთის რეგიონში, ყვარლის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში ბრალდებულის სახით დააკავეს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person wanted for grave crime committe...
Ministry of Internal Affairs detained one person wanted for grave crime committed last year in Kakheti
Officers of Kakhet Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative, operative and search activities, detained G.I. (DoB 1988) for causing grave health damage on purpose.
Committed crime envisages from 3 to six years of imprisonment.
Investigation established that in November of 2020, on the basis of the conflict existing in past and with an intent of vengeance, detainee deliberately crashed into L.K. (DoB 1976) with a vehicle on the road of Vardisubani village, Telavi municipality and inflicted body injuries with a cold steel to G.B. (DoB 1984) as well. After the incident detainee fled from the place of crime.
Law enforcers located the wanted G.I. after several months of intensive investigative, operative and search activities in one of the villages of Kvareli municipality and took G.I under arrest.
Investigation is in progress on the fact of causing grave health damage on purpose, article 117, I part of the Criminal Code of Georgia.