შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1938 წელს დაბადებული რ.თ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ დვაბზუში მცხოვრებმა ბრალდებულმა, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, თავის დას - 1936 წელს დაბადებულ კ.თ.-ს ჩაქუჩით სასიკვდილო დაზიანებები მიაყენა, რის შედეგადაც იგი ადგილზე გარდაიცვალა. ასევე, დადგინდა, რომ რ.თ.-მ გარდაცვლილი დის ცხედარი საკუთარ საცხოვრებელ სახლთან ახლოს, ეზოში დამარხა, ხოლო ჩადენილი დანაშაულებრივი ქმედების კვალის დაფარვის მიზნით, პოლიციაში განცხადება შეიტანა, თითქოს მასთან ერთად მცხოვრები კ.თ. რამდენიმე დღე უგზო-უკვლოდ არის დაკარგული.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ინტენსიური ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რ.თ. საკუთარ საცხოვრებელ სახლში დააკავეს, ხოლო გარდაცვლილი ქალბატონის ცხედარს ბრალდებულის ეზოში მიაკვლიეს.

The officers of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained R.T. (DoB: 1938) on charges of premeditated murder. The crime committed by him envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that the offender in his own house inflicted lethal injuries with a hammer to his sister K.T. (DoB: 1936). As a result of the injuries K.T. died on the scene. Also, it was established that R.T. buried the body of his sister in the yard near the house and in order to conceal committed criminal activities applied with a statement to the as if K.T. who lives with him is lost for several days.
The law enforcers, as a result of intensive operative and investigative activities, detained R.T. in his own house and found the body of the deceased woman in the yard of the offender.