• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გუდაურში მომხდარი მკვლელობის და დაჭრის ფაქტი ცხელ კვ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გუდაურში მომხდარი მკვლელობის და დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული მ.კ. განზრახ მკვლელობისა (108-ე მუხლი) და დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობის (19-109- მუხლი) ბრალდებით, ცხელ კვალზე, გუდაურში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 16 თებერვალს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1992 წელს დაბადებულ თ.გ.-ს და 1994 წელს დაბადებულ დ.ს.-ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით ჭრილობები მიაყენა. თ.გ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა, ხოლო დ.ს. გადაყვანილია საავადმყოფოში.

• Case of premeditated murder and wounding solved by the Ministry of Internal Affa...
Case of premeditated murder and wounding solved by the Ministry of Internal Affairs- one person detained
The officers of Mtskheta-Mtianeti police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities detained M.K. (DoB 1981) in Gudauri for premeditated murder article 108) and the attempted murder (article 19-109) committed under aggravating circumstances.
Investigation established that on February 16, detainee inflicted injuries with a firearm to T.G. (DoB 1992) and D.S. (DoB 1994) on the basis of conflict. Due to the sustained traumas, T.G. died at the place of crime, while D.S. was transferred to the hospital.