• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გორში პოლიციელის განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ერთი პირი...
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ერედვის რაიონული სამმართველოს პოლიციის მესამე განყოფილების უბნის ინსპექტორ-გამომძიებლის - დ.ს.-ს დაღუპვასთან დაკავშირებით და სამძიმარს უცხადებს დაღუპულის ოჯახს და ახლობლებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პოლიციის თანამშრომლის მკვლელობის ფაქტზე, უცხოეთის მოქალაქე, 1989 წელს დაბადებული ჰ.დ. გორში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, რომელიც ბინას ქირაობდა 1978 წელს დაბადებული დ.ს.-სგან, მისსავე საცხოვრებელ სახლში, ცივი იარაღის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა დ.ს.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა.
პოლიციამ ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person for murdering policeman
Ministry of Internal Affairs would like to express deepest condolences over the death of district inspector-investigator of Eredvi regional police division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs- D.S. and condoles to the family and relatives of the deceased.
The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, detained foreign citizen H.D. (DoB 1989) in Gori for premeditated murder of police officer.
Investigation established that detainee, who rented the apartment from D.S. (DoB 1978) inflicted lethal injury with a cold steel to D.S. and abandoned the place of crime.
The wounded person died before he was transferred to the hospital.
Police managed to detain the offender several hours later, as a result of immediate activities. The weapon of crime - knife has been seized by police as evidence.