შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ა.შ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 27 თებერვალს, გლდანის მეოთხე მიკრორაიონში, ერთ-ერთი საცხოვრებელი კორპუსის მიმდებარე ტერიტორიაზე, რამდენიმე პირს შორის მოხდა ურთიერთშელაპარაკება, რა დროსაც ბრალდებულმა ა.შ.-მ დანის გამოყენებით ორ პირს - 1993 წელს დაბადებულ ო.ი.-სა და 1982 წელს დაბადებულ ლ.კ.-ს სხეულზე დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაშავებულების სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
ა.შ. ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
საქმესთან დაკავშირებით გრძელდება ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებები.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე გამოძიება სსკ-ის 117-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

The officers of Gldani-Nadzaladevi Police Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained A.Sh. (DoB 1995) for causing severe health injury on purpose.
The investigation established that on February 27, in vicinities of one of the residential buildings in the IV M/R of district Gldani, the conflict took place between several individuals as a result of which detainee inflicted body injuries with cold steel to O.I. (DoB 1993) and L.K. (DoB 1982). After the incident, A.Sh. fled from the place of crime. At this moment the wounded persons’ health condition is no longer in danger.
A.Sh. has already pleaded guilty.
Within the frames of the ongoing investigation, operative-investigative activities are being conducted at the moment.
The investigation is in progress on the fact of causing severe health injury and illegal purchase-keeping and carrying of a firearm, article 117 and 236 of the Criminal Code of Georgia.