• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გარყვნილი ქმედების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეცნობით თექვსმეტი წლის ასაკს მიუღწეველთან გარყვნილი ქმედების ბრალდებით, 1952 წელს დაბადებული ა.კ. სენაკში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 5-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 23 მარტს ჩხოროწყუს ქალთა საფეხბურთო გუნდის მწვრთნელმა ა.კ.-მ, თავის კუთვნილ ავტოფარეხსა და საცხოვრებელ ბინაში, მასთან დროებით მცხოვრები, 2002 წელს დაბადებული ვ.კ.-ს მიმართ გარყვნილი ქმედება ჩაიდინა.
გამოძიება სრულწლოვნის მიერ წინასწარი შეცნობით თექვსმეტი წლის ასაკს მიუღწეველთან, ძალადობის გარეშე ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 141-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით.

The officers of the Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained in Senaki A.K (DoBL 1952) for lewd act with the individual under sixteen years. The crime committed by him envisages imprisonment from 5 to 7 years in length.
The investigation established that on March 23 of this year, the coach of Chkhorotsku women's football team A.K. committed perverted action in his own garage towards V.K. (DoB: 2002), temporary residing in his house. The detainee pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of lewd act without violence and knowingly by the offender with a person who has not attained the age of 16 years (part I of the Article 141 of the Criminal Code of Georgia).